Vineerist tool kui disainiikoon – Cherneri tool

Kindlasti olete näinud elegantse vormiga vineerist Cherneri tooli, kuid kes on selle klassiku loonud disainer? Norman Cherner oli Ameerika arhitekt ja disainer, keda tuntakse vineeri kui mööblimaterjali uuendajana ning taskukohase disaini loojana.

Tuntuks sai Cherner oma põneva loomelooga vineerist tooliga

Aastal 1950 oli Herman Milleri firma eesotsas George Nelson, kelle soov oli valmistada vineerist kergeid toole. Nende Pretzel-nimelise tooli kujundas Nelson 1952 ja seda tootis Massachusettsis asuv firma Plycraft. Pretzeli tool osutus aga liiga nõrgaks ja äriliselt kulukaks, mistõttu Herman Miller lõpetas selle tootmise 1957. aastal.


Allikas: www.hivemodern.com

Kuna Pretzeli tooli tootmise järel oli Plycraftil olemas nii materjalid kui tehnika vineerist mööbli ehitamiseks, oli mõistlik need ära kasutada. George Nelson pöördus Norman Cherneri poole, et too kujundaks tugevama ja odavama Pretzel-tüüpi tooli, mida saaks Plycrafti firmas olemasolevate ressurssidega toota. Plycrafti omanik Paul Goldman sõlmiski Cherneriga selle töö peale lepingu. Juhtus aga nii, et kui Cherner oli oma tootedisaini firma juhtkonnale ära esitanud, öeldi talle, et see projekt on lõpetatud.

Mõne aja möödudes nägi Cherner oma suureks üllatuseks ühes New Yorgi mööblisalongis enda disainitud tooli müügis. Silti uurides avastas ta tootjana Plycrafti, kes oli toote nimetanud "Bernardoks".  Seepeale kaevas ta Plycrafti kohtusse ja võitis. Edaspidi Plycraft küll jätkas Cherneri tooli tootmist, kuid Cherner sai selle pealt endale nii autoritasu kui -õigused. Tool oli tootmises kuni 1970. aastateni.  

Juba ligi 20 aastat oldi Cherneri tooli nähtud vaid galeriides, muuseumites ja paari õnneliku kollektsionääri elutoas. See kõik muutus 1999. aastal, kui Norman Cherneri pojad Benjamin ja Thomas asutasid Cherner Chair Company, et taaselustada oma isa looming ja toota neid klassikaks saanud mööbliesemeid.


Allikas: www.chernerchair.com

Tool on valmistatud lamineeritud vineerist, mille kihid ulatuvad istme juures 5-st kuni seljaosa juures 15-ni. See annab Cherneri toolile erakordse struktuurse tugevuse ja skulpturaalse ilu. Materjalidena on kasutatud Euroopa pööki, lamineeritud vineeri ja pähkelspooni.

Peamised allikad:
http://www.apartmenttherapy.com/  http://www.thehomeonline.co.uk

Viimased postitused

PAIGALDUSNIPID! Paneelid seina liistudeta?

Meilt küsitakse tihti kuidas seina või lakke paigaldatud paneelide nurgad viimistleda ja milliseid liiste kasutada ...

5 ideed: vineer rõdul või terrassil

Kalendri järgi on kevad käes ja lumi on loodetavasti jäädavalt selleks aastaks läinud ...

Vineerist maja - 3 kasutust madala kvaliteediga vineerile

Otsid sobivat materjali mustaks põrandaks või katusealuste väljaehitamiseks? Vineer on tänuväärt materjal, mida saab kasutada nii kodu sisustades kui ka ehitades - see on vastupidav ning ei pelga niiskust ...

Sel aastal vineerist jõulupuu!

Kas Sind häirivad ka kuuse küljest kukkuvad okkad varba all või väikeste elusate puude toomine metsas, et need siis kahe nädala pärast ära visata? Muidugi on olemas ka pottides kuused, aga kui paljudel teist need ka kasvama on pandud või üldse kasvama läinud? Meie pakume teile järgmisi huvitavaid vineerist valmistatud taaskasutatavate jõulupuude ideid, mille valmistamisega saab pea igaüks hakkama ...

Liitu uudiskirjaga

Sellel veebilehel kasutatakse kasutajamugavuse suurendamise ja toimimise parandamise eesmärgil “küpsiseid”, rohkem saate lugeda selle kohta “küpsiste poliitikast”, tutvuge ka “Andmekaitsereeglitega”.