Blog märts 2017

Vineerist tool kui disainiikoon - Paimio tool

Paimio tool on 20. sajandi disainiikoon ja Alvar Aalto loomingust üks tuntuimaid mööbliesemeid. Soome päritolu Alvar Aalto oli väga andekas arhitekt ja rahvusvahelise modernse liikumise innukas kõnemees. Aalto disain oli innovatiivne ja radikaalne ning see sai tuntuks eksperimentaalse lähenemisega puidumaterjali painutamisele. Sellest said omakorda oluliselt mõjutatud ka Ameerika disainerid Charles ja Ray Eames ning soomlane Eero Saarinen. Aalto stiili on tihti nimetatud  humaanseks modernismiks. Alvar Aalto dialoog looduse, arhitektuuri, disaini ja inimolemusega on saanud elavaks pärandiks.

Loe edasi »

Puitbrikett – vineeri tootmisel jääke ei teki

Pakume Vineerimaailmas heledat kandilist kasepuust pressitud puitbriketti, mis on väga eeskujuliku kütteväärtuse ja minimaalse tuhajäägiga.

Loe edasi »

Vineeritükid kasulikult käiku ehk ehitame pesakasti

Linnud juba laulavad ja ilmad lähevad aina mõnusamaks. Nüüd on väga hea võimalus teha midagi koos ja teha midagi õues – lase fantaasial lennata ja ehita omapärane pesakast 

Loe edasi »

Vineeri ajalugu: Kuidas teekastidest sai alguse tõeline vineeriimpeerium?

Tee-eksport Indiast on läbi aegade olnud suur äri, ent kas teadsite, et enne vineeri leiutamist transporditi sulgkergeid teelehti puidust või plekist kastides? Loomulikult ei olnud niisugune pakkimisviis kuigi otstarbekas, sest teekastid olid liialt rasked ning ei olnud niiskuskindlad.

Veidi enne sajandivahetust (19. sajandi lõpus) leidis probleemile lahenduse šoti päritolu teekaupmees Ernest Archer, kes avastas juhuslikult, et kergete ja veekindlate teekastide valmistamiseks on olemas ideaalne materjal – vineer, mida toodeti sel ajal Tallinnas A. M. Lutheri vabrikus.

Loe edasi »

7 vineerist asja, mille tegemisega saavad kõik hakkama

Kas sina oled üks neist, kes armastab ostmise asemel ise asju valmistada? Kui sõrmed sügelevad ja soov on taas mingi põnev projekt ette võtta, siis varu endale mõned päevad aega ja ammuta käesolevast artiklist ideid. Vineer on ideaalne materjal, millest koju midagi huvitavat ja omanäolist meisterdada!

Loe edasi »

Liitu uudiskirjaga

Sellel veebilehel kasutatakse kasutajamugavuse suurendamise ja toimimise parandamise eesmärgil “küpsiseid”, rohkem saate lugeda selle kohta “küpsiste poliitikast”, tutvuge ka “Andmekaitsereeglitega”.